אז מתי הילד שלי צריך ללכת לישון?

שאלות ותשובות בנושא הרגלי שינה בגיל הרך.
שרון רייטמן
יצירת קשר:
אז מתי הילד שלי צריך ללכת לישון?

הודעהעל ידי שרון רייטמן » 02 יולי 2013, 15:08

אחת השאלות הנפוצות אצל הורים היא - מתי הילד צריך ללכת לישון.
שעת ההשכבה האידאלית היא בין 18:00 ל -20:00
המפתח הוא לשים לב לסימני עייפות כמו פיהוק, שפשוף עיניים ,משיכה באוזן, עצבנות.
עד חצי שעה מרגע הופעתם עליכם לדאוג שילד יהיה במיטה אחרת הוא עלול להיות בעייפות יתר.
עשו רישום במשך 3-4 ימים מתי אתם רואים סימני עייפות וכך תדעו מה היא השעה האידאלית של ילדכם.

מתי הילד שלכם הולך לישון? והאם אתם חושבים שהוא מקבל מספיק שעות שינה איכותית?
לא בטוחים, בשביל זה הפורום הזה קיים - שאלו אותי.

mommy
יצירת קשר:

Re: אז מתי הילד שלי צריך ללכת לישון?

הודעהעל ידי mommy » 28 יולי 2013, 15:01

שלום שרון,
כל הפרסומים שלך בפייסבוק, באתרך וכאן בפורום מאוד מועילים...
אני אימא בפעם הראשונה לבני בן ארבעה חודשים וחצי היום וסופסוף החלטתי שאני מתחילה להרגיל אותו לסדר יום...
במשך 5 ימים מקפידה לשים לב לסימני העייפות בבוקר, בצהריים, אחר הצהריים ובערב...
עד כה הוא ישן כשלוש תנומות ביום כאמור ובלילה ישן משעה 21:00 בערך ועד 7:30 בבוקר בערך...
הוא לא ישן לילה רצוף אלא מתעורר לינוק/גזים.. אבל מתעורר וחוזר לישון...
הבעיה היא שעדיין אין עקביות לגבי התנומות במהלך היום. כל פעם הוא ישן בשעות אחרות...
איך אני מצליחה להרגיל אותו לסדר יום???
יש לציין שהוא לא נרדם לבד אלא על הידיים, כשאני יושבת על כורסת נדנוד ומשתדלת להעביר אותו למיטה כשהוא רדום עדיין אך לא ישן. לעיתים נרדם גם בזמן הנקה.
אשמח לעצותייך והארותייך.
תודה!

שרון רייטמן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שרון רייטמן » 28 יולי 2013, 20:14

שלום ממי יקרה,

אני שמחה לשמוע שאת מוצאת את הפרסומים שלי מועילים, זה נותן לי כוח להמשיך :) .
נראה כי את בדרך הנכונה בכל הנוגע לסדר היום של בנך ודרושה פה עוד קצת סבלנות.
הייתי מוסיפה או משנה כמה דברים -
1. טקס לילה - אם אין לך עדיין טקס לילה/יום אז מאוד מומלץ להוסיף גם בלילה וגם בשנות היום. זה יעזור לבנך להבין כי "עכשיו הזמן לישון. מצרפת קישור מתוך האתר שלי לגבי טקס לילה - http://www.sleepingbaby.co.il/#!---/cngk.
2. שעת ההשכבה - נראה כי בנך הולך לישון מעט מאוחר לגילו. שעת ההשכבה המומלצת היא בין 18:30 - 20:00 והייתי מצפה מתינוק צעיר כמו שלך ללכת לישון יותר לכיוון 19:00-18:30 ולא 21:00 בערב.
3. גורמי תלות - העובדה שהוא נרדם עם עזרה שלך עלול לגרום לכך ששנתו עדיין לא יציבה. הוא זקוק לאותם גורמים בכדי להירדם ולכן מתקשה להירדם בעצמו. הוא מאוד קרוב לגיל 5 חודשים שבו אני יכולה להגדיר "בעיית שינה" באופן מובהק.
הייתי מתחילה לנתק לו את אותם גורמי תלות גם פה אני מצרפת לך מאמר עם מידע בנושא
http://www.sleepingbaby.co.il/#!fallingasleep/c23um
4. לילות רצופים - כרגע עד שהוא יהיה בן 5 חודשים זה טבעי לגמרי שהוא מתעורר בלילה. רק בגיל 5 חודשים רמות המלטונין מספיק גבוהות בכדי שיוכל לישון לילה שלם.

מקווה שעזרתי ואת מוזמנת לעדכן איך הולך.
בברכת לילות רצופים,

mommy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mommy » 11 אוגוסט 2013, 14:29

שרון תודה רבה על הייעוץ והמענה המהיר!

מעדכנת כי התחלתי להשכיב אותו בסביבות השעה 20:00. אם משכיבה בשעה 19:00 הוא מתעורר באמצע הלילה ונרדם רק אחרי שעה/שעתיים. אחרי טקס שינה כמובן.
למרות ההקפדה להשכיב אותו כשמראה סימני עייפות, עדיין מתעורר בלילה פעמים רבות. נרדם חזרה רק על הידיים או בזמן ההנקה.
רציתי לשאול איך אני יודעת שהוא באמת! לא זקוק לאוכל בלילה ושהוא אוכל טוב ביום...?
אני די מיואשת כבר... קשה לי להתעורר לבכי ומה שמרגיע אותו לרוב זה ההנקה.
לגבי שיטת הרם הורד יש לי בעיונת שלעיתים הוא נרגע על הידיים וכמחזירה אותו למיטה הוא מתחיל לבכות...
אציין שהוא אוהב את המיטה שלו...
עם ההתעוררויות בלילה אני יכולה עוד להתמודד אבל תהליך ההשכבה מהפך למתיש ומייגע...
האם אגרום נזק אם אמשיך לספק לו גורמי הירדמות חיצוניים כמו נדנוד על הידיים וכו׳?
אשמח להארותייך... מחר בן 5 חודשים :-)
תודה מראש!!!

mommy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mommy » 11 אוגוסט 2013, 16:33

רק שכחתי לציין שיוצאות לו שיניים. הייתכן שזו הסיבה להתעוררויות המרובות בלילה או שאין בכך כדי להצדיקן?!

שרון רייטמן
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שרון רייטמן » 11 אוגוסט 2013, 18:38

היי ממי,

מזל טוב לרגל יום הולדת חמישה חודשים :)

שינה טובה היא תוצאה של מספר גורמים כמו שעת השכבה, גורמי תלות, טקס שינה ועוד.
לכן צריך לטפל בכולם במקביל ולא להשאיר קצוות רופפים.
הסיבה שהוא מתעורר בלילה אינה קשורה לשעת ההשכבה אלא להפך כאשר את "מושכת" אותו מעבר לשעת השינה שלו הוא מגיע למצב של עייפות יתר. מצב זה יוצר שינה לא נינוחה, זמן הרדמות ארוך יותר והתעוררויות מרובות.
אם הוא מתעורר באמצע הלילה זה מכיוון שהוא זקוק להנקה או לנדנוד בכדי להרדם ולא בגלל שעת ההשכבה.
החל מגיל 5 חודשים תינוקות בריאים (ואם אין המלצת רופא) אינם זקוקים לאוכל בלילה ואם את בוחרת כן להשאיר אוכל המשמעות היא שאת צריכה לא לאפשר לו להרדם עליך תוך כדי הנקה.
לשאלתך האם להמשיך לנדנד או להניק אותו בכדי שירדם, קודם אני אף פעם לא משתמשת במילים נזק :) כי בעיני כל אמא עושה את הטוב ביותר בשביל תינוקה.
את צריכה לבחון את התוצאה ונכון להיום הנדנוד וההנקה לא גרמו לו לישון טוב ולכן אני חושבת שכדאי לשנות גישה.
שיניים יוצאות כל הזמןן, תינוק שיודע להרדם לבד יתעורר בגלל כאב שיניים אך לאחר טיפול יחזור לישון בלי הרבה דרמות.
בכל מקרה כדאי לעבוד על כל גורמי התלות ביחד כי אחרת תראי שיפור זמני בלבד.
המשך ערב נעים,
שרון

חזור אל “פורום ייעוץ שינה מלידה ועד 5 שנים”