עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

שבוע 41 להריון

פורסם: 13.07.2011
הגעת לשבוע 41 או שבוע 42 להריון? כנראה שההריון שלך נמשך שמונה חודשים ושנתיים! אנחנו משוכנעים שהזמן שלך עובר בקושי ובמאמץ, אבל את ממש בסוף ההריון, ואיך שלא תסתכלי על זה, בתוך שבועיים לכל היותר, התינוק שלך יהיה בחוץ.


מה קורה עם התינוק שלך?

התינוק שלך כנראה ממש מרגיש בנוח ברחמך, והוא מנצל את הרגעים האחרונים של שקט ועונג, לפני שיתחיל את מרוץ החיים האמיתי... בשבוע 41 להריון הוא כבר מוכן לגמרי ללידה, ולא רק זאת ,אלא שההריון הזה עשוי להיגמר לפני שהתינוק שלך יחליט שהגיע הזמן, במידה ומצבו יורע ברחם, יבוצע זירוז לידה מלאכותי.


בדיקות, טיפולים, סידורים...

לאחר שעברת את תאריך הלידה המשוער, עלייך לשים לב בכל יום, בבוקר ובערב, לתנועות העובר. כמו במהלך ההריון, שתי או איכלי משהו מתוק, שיכבי על צד שמאל במשך חצי שעה, וחושי בשלוש תנועות לפחות.
בשלב זה של ההריון, התמעטות בתנועות העובר או תחושה שהעובר מתנהג אחרת מהרגיל צריכה לשלוח אותך למוניטור חירום ללא דיחוי.

בנוסף, את כנראה פוגשת את רופא הנשים או את טכנאי המוניטור כל יום או יומיים. בהריונות שממשיכים מעבר לתאריך הלידה המשוער, מקובל ושגרתי לעקוב מקרוב אחר שלום העובר שלך, כדי למנוע מצב שבו השיליה כבר אינה מסוגלת להזין את העובר, או שהעובר מסיבה אחרת מפתח מצוקה עוברית. מקרים כאלה, אף שאינם שכיחים, הם נוטים יותר להתרחש לאחר תאריך הלידה המשוער, לכן חשוב לנטר ולבדוק, על מנת לזהות מצבי כשל טרם ישפיעו על תינוקך.

צפי בסרטון התפתחות העובר שבועות 28-37: