עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

כיצד לבחור צלמת הריון?

פורסם: 05.07.2011
אחת השאלות החשובות ביותר היא איך לבחור צלמ/ת הריון. לגבי מין הצלמ/ת, קיים ריבוי של צלמות על פני צלמים בשוק פשוט בגלל שיש דרישה גבוהה הרבה יותר לצלמת, והסיבות מובנות- מדובר בצילומים מאוד אינטימיים, לעיתים אף בעירום. בנוסף, צילומי ההריון מתבצעים בתקופה מאוד לא נוחה מבחינה פיזית עבור כל אישה כמעט, לכן הרבה יותר נוח ופשוט להיחשף בפני צלמת על פני צלם.

אז איך בוחרים צלמת טובה? יש מספר פרמטרים עיקריים המסייעים להגיע להחלטה נכונה:


מבט בתיק העבודות

יש המון סוגי צלמות, עם סגנונות שונים ובאיכות שונה. לכן הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק היטב את הסגנון ואיכות התמונות של הצלמת. במידה ותיק העבודות שהיא מציגה באתר הנו איכותי ותואם את הסגנון הרצוי עבורך- עברת את השלב החשוב ביותר.

התחלות - סטודיו לצילום
צילומי הריון - סטודיו התחלות

מוניטין

האם שמעת על הצלמת מחברות או אפילו מכרות רחוקות יותר? חשוב מאוד לוודא שלצלמת מוניטין טוב ושהיא מוכרת ומוערכת בשוק. בפועל יש עשרות אם לא מאות צלמות- מתוכן מעט מאוד שייכות לרמת האיכות הגבוהה ביותר לכן מוניטין הצלמת ייתן לך עוד אינדיקציה מצויינת לאופן בו היא נתפסת בשוק זה. על מנת לקבל רושם נוסף על הצלמת ניתן לחפש עליה גם ביקורות באינטרנט (פורומים, אתרי נשים וכו')


דברי עם הצלמת

בטלפון או בפגישה מקדימה ו-ודאי שיש לך כימיה טובה עמה. תקשורת טובה היא הבסיס האמיתי לצילומים טובים. ללא תקשורת זורמת הצילומים ייתקעו לא פעם ולא פעמיים, את לא תדעי איך להתמקם והצלמת לא תדע איך להעמיד אותך. לכן כדאי לוודא שהתקשורת זורמת בצורה טובה כבר בשיחה הראשונה.


בדקי מלתחה

כיום, רוב הצלמות מחזיקות מלתחת בגדים עשירה ומלאה שכוללת למעשה את כל מה שצריך לצילומים, החל מביגוד המתאים לצילומים מסוג זה, אביזרים, תכשיטים ואקססוריז מסוגים שונים. שימוש במלתחת בגדים מוכנה המותאמת לצילומי הריון תמנע ממך את הטרחה הגדולה של תכנון מוקדם ואיתור בגד מתאים בביתך או רכישת מלתחה מתאימה.

התחלות - סטודיו לצילום
צילומי הריון - סטודיו התחלות

השווי מחירים

בדקי איזה צלמת מציעה את חבילת הצילום המשתלמת ביותר אולם אל תתפשרי בצורה קיצונית על איכות הצילום עבור מחיר קצת יותר טוב מכיוון שזה יבוא לידי ביטוי בתוצאה הסופית ויהיו לך הרבה שנים להתחרט על כך לאחר מכן...


בהצלחה,
שמרית אסף, התחלות