עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

היכן להצטלם? לוקיישן לצילומי הריון

פורסם: 08.07.2011
בשתי מילים- בכל מקום. הכל בהתאם להעדפת המצולמת. באופן עקרוני ניתן להצטלם בסטודיו מקצועי, בבית או בטבע. לכל אחת מהנישות הללו יש את הצלמות שמתמחות בה. מהן היתרונות והחסרונות העיקריים של כל לוקיישן?


צילומי חוץ

בטבע, בים וכו'- יש ייחוד בלעדי שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר, התאורה הטבעית, הנופים היפייפיים והטבע עושים את שלהם ומספקים פוטציאל נהדר לתמונות מושלמות. מנגד, חשוב לזכור שבצילומי חוץ צריך להשקיע שעות רבות כדי לעבור בין הלוקיישנים השונים, דבר לא פשוט עבור אישה בהריון ומה שגם מייקר עלויות. כמו כן, צילומי החוץ מאוד לא נוחים- להחליף בגדים בחוץ ולהתנייד ממקום למקום, במיוחד בימים חמים. כמו כן, יש מגבלה של שעות כי קיימת תלות בתאורה טבעית ולבסוף - אלא אם מוצאים מקום מבודד מאוד, לא ניתן להצטלם בלבוש חושפני מדי למי שרוצה בכך.


צילומים ביתיים

היתרון הגדול הוא שמדובר במגרש הביתי של המצולמת. זה חשוב במיוחד לאישה בהריון שקשה לה להתנייד. כמו כן ניתן לנצל את המלתחה הביתית ואת הלוקיישנים הביתיים המיוחדים כך שלתמונות יש ניחוח מיוחד של בית. בנוסף, ניתן לשתף את המשפחה בצילומים וזה מוסיף המון. מנגד- יש לזכור שעל מנת להגיע לתוצאות יפות על הצלמת להגיע אליך עם ציוד צילום מיוחד מעבר למצלמה (רקעים, פלאשים וכו') מה שמייקר את העלות. מה גם שמבחינה מקצועית איכות התמונות לא תגיע לרמה של תמונות סטודיו שם הסט מובנה ומכוייל באופן אופטימלי.


צילום סטודיו

מגיעים בדרך כלל לתוצאה המקצועית ביותר שכן ניתן להשתמש במגוון השלם של ציוד הצילום הממוקם בסטודיו בצורה מושלמת. כמו כן, אין צורך לנייד את הציוד (חצובות, רקעים, מטריות, פלאשים וכו'), מה שחוסך הרבה זמן וכסף למצולמת. צילום סטודיו הוא הנוח ביותר מכיוון שבדרך כלל מדובר באיזור ייעודי לצילומים עם כל הציוד הרלוונטי והנוחות שנדרשת בצילומים.

התחלות - סטודיו לצילום
צילומי הריון - סטודיו התחלות

בצילומי הריון בסטודיו בדרך כלל מגיעים לתוצאות מקצועיות בפרק זמן קצר יחסית שכן החלפת הרקעים והבגדים נעשית במקום, כמו כן בזמן קצר ניתן להחליף מספר רב של תלבושות וליצור מגוון עשיר למדי של תמונות שונות. החיסרון העיקרי בצילום סטודיו הוא שאין בו נופים ייחודיים כמו בטבע כך שמי שמחפשת תמונות נופים או רקע של ים צריכה לחשוב פעמיים...

בשל היתרונות הרבים שבו, צילום סטודיו הוא גם המקובל ביותר, ורוב צלמות ההריון מעדיפות לפעול בסטודיו מקצועי על פני צילומי חוץ או צילום ביתי.

שמרית אסף, התחלות