עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

שיקולים חשובים בבחירת עגלה

פורסם: 23.05.2011

1.עגלות ליותר מילד/תינוק אחד?

לתאומים, ישנה אפשרות של עגלה בה שני מושבי התינוקות עומדים זה לצד זה, החסרונות, קשה להתנייד אתה, במיוחד בעיר, היא לא עוברת תמיד בפתחי דלתות של בניינים או מעליות, לפעמים המדרכה לא מספיק רחבה למעבר עגלת תאומים, ובנוסף היא תופסת מקום רב בתא המטען.

אפשרות נוספת נפוצה מאוד לאחרונה, היא עגלות תאומים בהם ישנה אפשרות להושיב את התינוקות האחד מול השני, האחד מתחת לשני או האחד מאחורי השני. במקרים אלו, רוחב העגלה, הוא כמעט רוחב עגלה רגילה, דבר שמקל על הניידות איתה ולרוב גם תופס פחות מקום ברכב. במקרה של נשיאת אחים קרובים בגיל, ישנה אפשרות לעגלות עם מרכב נוסף שאותו מרכיבים מאחורי, מתחת או מעל עגלת היחיד וכך ישנן אפשרויות נשיאה רבות הן לתינוק והן לפעוט.

ברגע שהתינוק יכול לשבת, ניתן להושיבו במושב המתחבר שלו ואם צריך, ניתן להסיר אותו ולהשתמש בעגלה כעגלת יחיד. לאחים קרובי גיל עם פער של יותר משנה וחצי והפעוט הגדול כבר הולך רוב הזמן, ישנה אפשרות של "טרמפיסט" מתקן שמתחבר בחיבור אונברסלי לכל עגלה או טיולון ועליו עומד הפעוט (ישנם כאלה בהן הפעוט יכול לשבת).


2.האם אתם גרים בבניין עם קומות ללא מעלית או דירה עם מעלית?

בבניין ללא מעלית, חשוב שהעגלה תשקול כמה שפחות, במיוחד אם זה אומר שצריך להעלות אותה ברגל בכל פעם ולהוריד אותה. אם יש מקום לאחסן אותה, כמו מקלט או מקום קשירה. כדי להימנע, חשוב מאוד למדוד את רוחב המעלית ואת רוחב העגלה ולוודא שבאמת יכולים שניכם (את והעגלה) להיכנס למעלית, במיוחד אם מדובר בעגלות גדולות או עגלות לתאומים.


3.מטיילים הרבה ברגל או ברכב?

במידה ואתם מתניידים יותר ברגל מאשר ברכב, עדיף מנשא טוב וטיולון מאשר עגלה גדולה עם גלגלי אוויר, שעלתה כמה אלפי שקלים ואין בה שימוש. אם אתם שייכים לקבוצת מיטיבי הלכת, אין טעם לקנות טיולון קטן, עם גלגלים קטנים ויצוקים.
במידה ויש ברשותכם רכב, חשוב לקחת את העגלה לפני הקניה ולנסות לקפל ולהרכיב אותה בעצמכם ואף להעמיס אותה עם הילד אתכם, לתוך הרכב.


לתושבים שגרים באזורים הררים, או שבילי עפר לא סלולים טוב, ההמלצה היא לחפש עגלה עם גלגלי אוויר. אמנם יש סיכוי לפנצ'ר ( מעבר לעובדה שזה לא כל כך נפוץ,יש אפשרות למלא בקצף את הגלגל) אבל העבירות גדולה יותר. הרבה יותר קל לדחוף עגלה בעלת גלגלי אוויר גדולים מאשר עגלה בעלת גלגלים קטנים ויצוקים (חוויה באמת "מטלטלת").

5. ישנה הגבלת מחיר?

המחירים הממוצעים של עגלות חדשות נעים בין 800-1000 ₪ בערך ועד 6000 ₪. אם מחפשים עגלות מיד שנייה , המחירים צונחים לכדי חצי מחיר ויותר (במיוחד לעגלות מותג). חשוב לציין שאין המחיר מעיד על איכות העגלה, שכן האיכות שלה תלויה גם במידת שביעות הרצון שלכם.


6.למי מיועדת העגלה?

האם לתינוק הנולד או אולי כטיולון לפעוט? אולי אתם מעוניינים בעגלה שהיא רב שלבית ויכולה לספק פתרון גם לתינוק שרק נולד וגם לפעוט בן שנתיים?

בעגלה רב שלבית, ישנה "אמבטיית שינה" לתינוק ובערך בגיל 4 חודשים, אפשר להחליף את המרכב ולהתקין את מושב הטיולון שישמש את התינוק הלאה. (מחירן בדר"כ גבוה יותר, קיפול והרכבה מסובכים, משקל העגלה רב יותר) .
ישנן בשוק טיולונים שמתאימים לשימוש מגיל 0, היתרון שלהם הוא כמובן בנוחות הקיפול (אפשרי ביד אחת), במקום המינימאלי שהם תופסים בבית או באוטו (מתקפלים בקיפול "מטריה") וכמובן במשקל הנמוך שלהם (לרוב בין 6-7 ק"ג בלבד) החיסרון שלהם, הוא לפעמים מידת נוחות ההליכה עם גלגלים יצוקים ולפעמים, המשקל הנמוך מהווה בעיה כיוון שהעגלה הופכת לפחות יציבה.


7. פונקציות חשובות בעגלה?

בעוד שאפשרות להסרת הריפודים לניקוי, הימצאות ידית אחיזה אחת או שתיים ומעמד לשתיה או מגש הן פונקציה של נוחות, מעצור שממוקם ליד היד חשוב מאוד כיוון שהוא מקל על אפשרות הנעילה של העגלה, אין צורך לעצור באמצע ההליכה על מנת להשתמש במעצור הרגל (שלא תמיד משתחרר בקלות). אם את מרבה להסתובב בין חנויות או שהשימוש העיקרי של העגלה הוא לצורך קניות, אז חשוב שיהיה לה סל אחסון גדול, או לפחות שלא תהיה בעל משקל נמוך (ברגע שתוציאי את הילד,העגלה תיפול לאחור).

מאת: רינת פרדו