עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

מזל גדי

פורסם: 06.03.2011

מאפייני מזל גדי


מכל בני המזלות בן מזל גדי נחשב לשאפתן ביותר. הוא מסוגל לטפס אט אט במעלה החיים על מנת להגיע לפסגה. גם אם הוא כושל ימשיך הלאה, ולעולם לא ישכח את היעד שלו. הוא מסתפק במועט, וחותר להשגת מטרותיו בנחישות מדהימה, ולרוב ידע לנצל כהלכה את ההזדמנויות הנקרות בדרכו. הוא יתחכך באנשים בעלי מעמד ויקשור קשרים במקומות הנכונים. הוא חומרני ולהוט לצבור ממון ויוקרה, ויעשה זאת בעבודה קשה, תוך הפעלת משמעת עצמית וחוש האחריות. הגדי מתמקד בד"כ בהשגת בטחון כלכלי, לכן הוא רציני, זהיר ומחושב ולעולם לא יניח כספו על קרן הצבי. נאמר על הגדי, כי "לעולם לא יפסיד בקרב, אלא אם כן חישב ומצא שההפסד בקרב חיוני לניצחון במלחמה כולה". הוא מעשי ואינו שוגה בחלומות. רגליו מעוגנות בקרקע מוצקה, ולא יניח לרגשותיו לפגוע בדרכו המציאותית ובהגיון הבריא השולט בו. הוא יכול להפגין חביבות, נועם ואדיבות, אולם בתוכו הוא חזק כברזל ומסוגל לעמוד בלחצים רבים. הוא נוטה לשמרנות, על כן ישתדל ללכת בתלם. פעילות חריגה זרה לו ואף מעוררת בו התנגדות. לגדי כושר ארגון ותכנון מעולים. הוא נוטה לתכנן את סדר יומו זמן רב מראש, ואינו שש לשיבושים בלוח הזמנים. הוא יעיל מאד בעבודתו, מסור, אחראי ובעל תחושת חובה אך נוטה לדאגנות יתר, לפסימיות ודיכאון. יש בו לעתים, הבעה חמורת סבר, אך למרות זאת ניחן הגדי בחוש הומור סרקסטי, אהבת מתיחות וקריקטורות (כל עוד אין הוא מהווה חלק מהן). יש בו בגדי תחושה של יראה כלפי העבר - הן כלפי התבונה והניסיון של עולם המבוגרים, והן כלפי השורשים המייצגים את המשפחה על כל ערכיה.

מזל גדי במשפחה - ההורה: נוטה להציב כללים מעשיים וברורים של "מה מותר ומה אסור", כי אלה מהווים בסיס יציב לחיים. הוא דורש משמעת, אחריות ומילוי חובות, לעתים עד כדי הגבלת הספונטאניות והאינדיווידואליזם של הילד. הורה זה דומיננטי, מעורב בחיי הילד ויעודדו להישגיות והצלחה. יתכן אף שיפעיל עליו לחצים על מנת שייטיב לטפס בסולם החברתי. הילד עלול לפתח רגשות אשמה, כאשר יחוש שאינו עומד בציפיותיו של ההורה. ההורה תומך בחלוקת תפקידים מסורתית בבית. מכאן הקונפליקט שבעיקר בא לידי ביטוי בחייה של האם הגדייה: היא שאפתנית ורוצה להצליח בכל מחיר בקריירה שלה, אולם תחושת חובה עזה מלווה אותה ביחס לביתה וילדיה
 
הילד: נחשב ל"מבוגר מלידה", רציני, אחראי, חרוץ, מעשי ויעיל. רצוי שסדר יומו יהיה מוגדר ומתוכנן, כי לרוב אינו אוהב הפתעות. הוא נוטה לבצע בקפדנות את המשימות המוטלות עליו. הוא שופט עצמו בחומרה בגין טעויות שוליות, על כן רצוי לעודדו ולחזק את הדימוי העצמי שלו. הוא ילמד מגיל צעיר ערכו של הכסף, וישמח לחסוך את דמי הכיס שלו ל"רכישה משמעותית" שתהא מעשית עבורו. בזבוזים על חפצים חסרי ערך אינם הסגנון שלו

מזל גדי בתחום המקצועי - בהיותו שאפתן, נמשך בן מזל גדי לעיסוקים המספקים לו תחושת כיוון ותכליתיות, יציבות, קביעות ובטחון. יחסו לעבודה רציני ואחראי. רצונו עז להגיע להישגים ולהצליח. הוא מסוגל לעבוד קשה ויעפיל לפסגה צעד אחר צעד. הוא מסתפק במועט וחותר להשגת מטרותיו בנחישות. הגדי ניחן בכושר ארגון ותכנון מעולים. אין כמוהו בשעת חירום, בה נדרש איפוק ותפקוד בתנאי לחץ, כדי להציל את המצב.  מזל גדי בתחום הכספי - בן מזל גדי אוהב כסף ומוכן לעבוד קשה על מנת להשיגו. כבר מילדות יחסוך את דמי הכיס שלו, ובבגרותו ישקיע אך ורק השקעות בטוחות. בשל זהירותו, אינו נוטה להניח כספו על קרן הצבי. הוא מחושב, אך כלפי האנשים האהובים עליו יפגין נדיבות ורוחב לב. רכישותיו מעשיות בד"כ, ולרוב יחשוב פעמיים בטרם יבזבז סכום כסף גדול לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים

מזל גדי והבריאות - רגישותו של בן מזל גדי טמונה בברכיים, בעמוד השדרה, בפרקים, ברצועות הסחוס, הגידים, השיניים, הציפורניים, העור וכיס המרה. יליד המזל נוטה לסבול ממחזור דם איטי הגורם להצטננויות ולשיגרון. נטייתו להדחיק רגשותיו עלולה להחליש את בריאותו. אולם באורח פרדוכסלי, דווקא עם השנים בריאותו משתפרת. למעשה, הגדי אינו יודע להיות מאושר עד הסוף. פסימיות וספיקות עצמיים מלווים אותו ומדכאים אותו. עליו ללמוד לראות את חצי הכוס המלאה ולתת ביטוי לרגשותיו וכעסיו
 
מזל גדי וזוגיות - בן מזל גדי מקיף עצמו בחומת הגנה היוצרת תחושת קרירות. למרות הקושי שלו להפגין רגשות, פועם בתוכו לב רומנטי הכמה לאהבה ובטחון. פלירטים ויחסים קלילים אינם הסגנון שלו. הוא זקוק ליחסים קבועים ויציבים הנמשכים לאורך זמן. התייחסותו לקשר הזוגי, כמו לכל דבר בחייו, מחושבת ומציאותית. תמיד יחפש את היתרונות הגלומים בקשר הזוגי. הוא נאמן, בררן ואינו נחפז ליצור קשרים רומנטיים. לעתים יינשא רק לאחר שהתבסס.

מזל גדי ומיניות - סגנונו המיני של בן מזל גדי - שמרני ומאופק, אך תשוקתו עזה. הוא מעדיף לקיים יחסי מין בזמנים קבועים, ולא באורח ספונטאני. חששותיו מאובדן שליטה מובילים אותו לביקורת עצמית מתמדת. הגדי יעדיף לתת ביטוי למיניותו רק כאשר ירגיש בטוח, בשל חששותיו מדחייה. התייחסותו למין מלווה בתחושת חובה ואחריות. לעתים, תשמש עבודתו תחליף למין עבורו, בהיותה סם החיים שלו.

צעדים ראשונים מזל גדי - המזל גדי הוא שאפתן ובעל תודעת עבודה. אפשר להיתקל בהם בכיתת המבוגרים של האוניברסיטה, או בספריה המקומית. כשהם מחטטים בספרים שעל האצטבאות. מכיוון שהם נחשבים לפעלתנים בכל מיני מוסדות צדקה, ואירגוני סעד, כדאי גם לך להצטרף לאלה ולעבוד צד בצד עם ה"גדיים". אף על פי כן, הם ערמומיים וחריפים, ובקלות יוכלו לעמוד על כנותו של האדם, אם על כך שהלה פועל מתוך נימוקים תועלתיים. הם גם יודעים את ההבדל בין מחמאה כנה לתפארת המליצה. אין לכתוב אליהם מכתבים נמלצים מדי, או להשתפך במילים של אהבה. הם יקבלו זאת כ"בלוף". המזל גדי מעוניין באמנות ותיאטרון, ונמשך אל אנשים המעוררים אותו מבחינה אינטלקטואלית. רצוי לשוחח איתו על ספרים, ציור, מוסיקה, פוליטיקה, אבל מוטב לך להתכונן לפני כן, כך שיושמע לפחות משהו מעניין. נא לא להשמיע דעה שאינה מקובלת עליך, המזל גדי יגלה מיד את המעמיד פנים. מאידך, הוא אוהב לשחק את תפקיד הפרופסור. עשית טעות? מוטב להודות על הבורות- ולהניח למזל גדי ללמד אותך.

במפגש חברתי תמצאי אותו לרוב ברקע, בעודו סוקר את כל הנעשה. בפגישה בוודאי אינו האדם המשלהב ביותר שפגשת. החכמה לא תבעבע ממנו כמו שמפניה, הוא בוודאי יהיה מגיב יותר כשידברו איתו על נושאים רציניים, בגוון החדשות שבעולם, ובעיקר ענייני כספים. הוא מתמצא בעניינים שוטפים ומצפה שגם מי שמשוחח איתו יהיה כך. מי שבקיא בסוגיית אלה, לא יהיה לו קשה לרתק את תשומת-ליבו של המזל גדי, ולבסוף- גם לעניין אותו בדברים אחרים. הם מודעים מאוד לכסף ולערכו, אוהבים לאסוף דברים שיש להם ערך מוחשי וקבוע. טבעי הוא שתוכל לרצותה בטבעת יהלום יקרה, אבל גם טבעת הרבה יותר זולה ועם זאת עתיקה, אשר ערכה יעלה ברבות השנים, תמצא מסלול אל ליבה. 

הגבר מזל גדי יהיה לך אסיר-תודה, אם תתני לו זוג חפתים מיוחדים, ספר נדיר או ציור מקורי- בפרט כשהאמן מבטיח לעתיד. ביום מן הימים עשוי הציור ליהפך למלאכת אמנות נדירה ויקרת-ערך! עצה אחת: ה"גדיים" נאמנים למשפחותיהם. אם אתה רוצה להרשים אותה בכרטיסי הצגת בכורה, מוטב שתשקיע את כספך בשלושה כרטיסים, ולאו דווקא הצגת בכורה, ותצרף גם את אימה. כבר קנית בעיני האישה את עולמך! הם אוהבים לאכול במסעדות טובות ובאווירה אצילית. אם רוצה אתה שיגישו שמפניה, מוטב שתהיה ממין מובחר. אם את מכינה ארוחה בבית עם גבר מזל גדי, אל תשלפי את חמאת הבוטנים ואת הריבה. הכיני ארוחה שתיראה יפה וגם תהיה טעימה. אור נר ויין משובח יתרמו להעשרת האווירה. המזל גדי מתרשם מאישה המתמצאת היטב במטבח, והוא אוהב שיגישו לו ויפנקוהו.  הרקע שנועד לאהבה חייב להיות מקום מהודר ומרוהט בעושר- ואפילו הוא רק נראה כך. המזל גדי אינו אוהב שום דבר שנראה זול או המוני. לגביהם הכל צריך להיות "מחלקה ראשונה" לכל אורך החזית! 


נכתב על ידי מיכל גיל
כל הזכויות שמורות @ פורטל הורוסקופ