עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

שבוע 34 להריון

פורסם: 05.07.2011
בעוד שלושה – ארבעה שבועות, התינוק שלך יהיה מוכן לחלוטין להיוולד (אבל הוא ירוויח מעוד שבועיים ברחם המוגן שלך...). ההריון שלך כבר קרוב לקיצו, ואת אולי חשה תערובת מוזרה של התרגשות, ציפייה, ופחד – רצון שהזמן יעבור במהירות מחד, ומאידך – רצון שהזמן לא יעבור והלידה לא תגיע. אפשר לשער שהמיחושים ואי הנוחות כבר נותנים את אותותיהם ומסייעים לך להעדיף שהזמן יעבור, ובחלוף הימים, ייתכן שתחששי פחות מהלידה, העיקר לסיים עם ההריון...


הלידה הממשמשת ובאה

יש לך הרבה עבודה טרם הלידה הצפויה לך בקרוב. כדאי שתקבלי מושג בנוגע ללידה שאת מאחלת לעצמך ותסייעי לעצמך להשיג את הלידה החלומית שלך. כדאי שתתכונני לקראת האימהות הראשונית שלך – אם בכוונתך לארגן ברית או בריתה, תעשי בתבונה אם תארגני את כל מה שיש לארגן עכשיו, מבעוד מועד, ותמני אחראי (אולי סבתא?) לניהול האירוע לאחר הלידה.
חישבי על מישהו שיוכל לעזור לך לאחר הלידה – אולי עם התינוק, ואולי רק עם הבית – תסתייעי רבות ממישהו שיכין עבורך אוכל, ינקה את הבית, ואם יש עוד תינוקות או בעלי חיים בבית, יטפל בהם.

אם יש צורך, הזכירי בעבודה שבקרוב את צפויה ללדת.

אם את מעוניינת בשירותים פרטיים, כמו שכירת שירותיה של דולה או תומכת לידה, לידה טבעית, מלונית, וכדומה – זה הזמן לבחור איפה ואך ללדת, ולשריין לעצמך את נותני השירות שיהיה לך נעים שיקיפו אותך בזמן כל כך מאתגר ואינטימי.

זה הזמן להכין תכנית לידה מפורטת, ולעבור עליה עם המלווים שלך ללידה. וודאי שכולם מבינים מה תרצי במהלך הלידה, וודאי שכולם מבינים – הלידה הזו היא החוויה שלך, ויקרה בה בדיוק מה שאת והתינוק החדש מבקשים ומזמינים...


מה קורה עם התינוק שלך?

גם בשבוע 34 להריון התינוק שלך אוגר עוד כ 200 – 250 גרמים, בעיקרם שומן. ריאותיו מתפתחות ומבשילות, ובקרוב מאוד אם ייוולד הוא אפילו לא ייחשב פג. עצמות התינוק שלך מתחזקות, מתקשות, ומשתקעות במקומותיהן. המוח וקשרי העצבים שבו ממשיכים להתפתח, והם עוד יתפתחו זמן רב לאחר לידת התינוק.
מערכת החיסון של התינוק מתפתחת כעת, ותמשיך בהתפתחות עד שתבשיל ותוכל לזיהומים ונגיפים, בערך חודשיים לאחר הלידה.


בדיקות, טיפולים, סידורים...

בשבוע 34 להריון כדאי שתתחילי לארגן לעצמך את תיק הלידה שלך. בתיק הלידה יהיו – מה שתצטרכי בזמן הלידה, מה שיצטרכו המלווים שלך בזמן הלידה, ומה שתצטרכו את ותינוקך בשהייה בבית היולדות.


נקודות לזכור לשבוע זה:

אל תפסיקי לאכול בריא ולשתות הרבה. בשלב זה של התפתחות העובר, חשוב להקפיד על צריכה מרובה של סידן ומאכלי חלב – הקפידי לצרוך סידן לרוב, והפרידי את צריכת הסידן שלך מצריכת הברזל והמאכלים החומציים, כדי להבטיח ספיגה מיטבית של הן הסידן והן הברזל וויטמין C.

צפי בסרטון התפתחות העובר שבועות 28-37: