עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

שבוע 38 להריון

פורסם: 13.07.2011
הנה, עוד שבוע עבר לו... ייתכן שבשלב זה של ההריון, את מרגישה כאילו את עוברת כל דקה במאמץ פיסי קשה...

בשלב זה חשוב להקפיד הקפדה יתרה הן על הירגעות ומנוחה (הגוף שלך סוחב הרבה יותר ממה שהוא רגיל לסחוב, והנפש שלך בוודאי סחוטה מרוב רגשות שונים מתפרצים, חרדות, התרגשות, ציפייה, וחששות...). תחושת עייפות, רגליים ואפילו כפות רגליים כבדות, הן סימפטומים רגילים לשלב ההריון שלך. ועם זאת, אם את שמה לב לנפיחות לא רגילה בכפות הרגליים או להצטברות של נוזלים (בצקת) גדולה מהרגיל, אם את מזהה נפיחות באיזורים אחרים בגופך, למשל בכפות הידיים או בפנים, אם את חווה כאבי ראש לא שגרתיים, או ראייה מטושטשת, פני ללא דיחוי לאיש מקצוע. ייתכן כי את חווה רעלת הריון בשלביה הראשונים. כ 80% מההריונות מסתיימים בשילוב רעלת הריון בדרגות חומרה קלות, אולם חשוב מאוד לאבחן את הרעלת בזמן, ולעיתים ליילד ללא דיחוי.

צוואר הרחם שלך אולי התחיל כבר להתקצר ולהיפתח לקראת הלידה הקרובה, מה שלעיתים גורם לקריעה של נימי דם קטנים באיזור הנרתיק הופעה של כתם דם קטן. אם זה קורה, ספרי לאיש מקצוע ואל תידאגי – זוהי תופעה מוכרת שאינה מסכנת את העובר שלך כלל וכלל.


מה קורה עם התינוק שלך?

בשבוע 38 להריון התינוק שלך כבר מוכן להיוולד, ועכשיו הוא רק מנצל ימים אחרונים להוספת עוד קצת במשקל, לעוד טיפה גדילה, לסיום ההתפתחות, וזה הכל. צבע עיניו מתהווה, ואם עיניו יהיו בהירות, ייתכן שהצבע ישתנה בחודשים הראשונים לאחר הלידה.


בדיקות, טיפולים, סידורים...

גם עכשיו, כשקשה לך – או אפילו במיוחד עכשיו, חשוב שתקפידי על אורח חיים בריא. המשיכי להקפיד על תזונה בריאה שתאפשר התפתחות תקינה שלך ושל התינוק שלך ותחזק אותך לקראת הלידה, הקפידי לשתות המון מים צוננים בכל יום, הקפידי לאמן, ולו מעט, את השרירים שלך – את תודי על כך לאחר הלידה... ואחרי כל זה, השתדלי לנוח עכשיו, ולאגור כוחות לקראת הממשמש ובא לקראתך...

צפי בסרטון התפתחות העובר שבועות 28-37: