עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

יחסי מין בזמן הריון - מתי כן ומתי לא?

פורסם: 07.10.2011
אף על פי ש"הריון זו לא מחלה", הגוף שלך בהריון הוא פשוט לא במיטבו.
בנוסף, את יודעת וזוכרת שברחמך צומחים חיים, ולא שוכחת את השבריריות שלהם בשלושת החודשים הראשונים.
אז כמה את יכולה, בשלבי ההריון הראשונים, לקיים יחסי מין? אילו מגבלות יחולו עלייך בנושא במהלך ההריון? על זאת ועוד, במאמר שלפנייך.


יחסי מין בשליש הראשון להריון

השליש הראשון להריון הוא שברירי יחסית, ומרבית ההפלות הטבעיות מתרחשות במהלך שליש זה (השליש הראשון אורכו 12 שבועות).
במהלך השליש הראשון, באופן טבעי יעברו לכל הפחות חמישה שבועות עד שתגלי בכלל שאת בהריון. במהלך שליש זה, לא הוכח כי יש קשר בין קיום יחסי מין (באופן רגוע יחסית ועם בן זוג קבוע או עם קונדום), לבין הפלות.

חשוב לא לאמץ את הגוף מעבר לרגיל במהלך השליש הראשון להריון. מתיחות, גמישות או הוצאה של כוח מעבר למה שאת עושה בדרך כלל הם לא רעיון טוב במהלך השליש הראשון.

אם את מרגישה בחילות, נפיחות, סחרחורות, או סתם לא מושכת, צפי מבן הזוג שלך שיבין את הלך הרוח שלך. במהלך ההריון מותר לך לשנות את הרגלי קיום יחסי המין שלך על פי צרכייך ורצונותייך. כמו בשאר התחומים בחיים, גם כאן נצפה מבן הזוג שלך שיבין את השינוי במהלך ההריון.

מכיוון שבמקרים מעטים מתרחשות הפלות בשליש הראשון, והנטייה היא להניח כי הפלות שמתרחשות בשליש הראשון להריון מתרחשות בגלל פגמים גנטיים שנוצרו בעובר או השתרשות לא מספיקה, בדרך כלל אין קשר בין הפלה לבין קיום יחסי מין, אף שלעיתים קשה לנתק את יחסי המין שקיימת אתמול מהדימום שהחל היום. בכל אופן, המלצותינו לך לשליש הראשון – לא להתאמץ יותר מדי בכלל, ופרט לכך, להמשיך בחיים כרגיל.


יחסי מין בשליש השני להריון

בשליש השני להריון החשק המיני שלך צפוי לעלות – ולא סתם לעלות, אלא לעקוף בהרבה את החשק המיני שלך באופן רגיל!
אל תשכחי שההורמונים שלך משתוללים בגוף בעת הזו, וזכרי את הכלל מהשליש הראשון – רק לא להגזים, ולא לאמץ את הגוף.

לקראת אמצע השליש השני נמליץ לך להוציא את הפטמות מהמשחק. לחיצה על הפטמות משחררת אוקסיטוצין, מה שעשוי לגרום לכיווץ הרחם. זה לא מומלץ עד השבוע ה 38 להריון. בשבוע ה 38 ואילך, לחיצה על הפטמות נחשבת מזרז לידה "תקין".

יחסי מין בשליש השלישי להריון

קיום יחסי מין, סחיטת הפטמות, אורגזמה נשית ושפיכת הגבר בתוך צוואר הרחם שלך, כל אלה מזרזי לידה (הפטמות והאורגזמה שלך) . צוואר הרחם שלך קצר, פתוח, או שיש לך בעיות אחרות – חשוב שתתייעצי עם רופא הנשים שלך בכל הקשור ליחסי מין. מכיוון שיחסי מין כוללים מאמץ גופני, ומשחררים חומרים רבים אל גופך, חשוב שתוודאי מהן המגבלות המתאימות למצבך בקיום יחסי מין.