עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

צילומי הריון: מתי? כמה עולה?

פורסם: 10.07.2011

קצת על צילומי הריון

מאז צילומי ההריון המפורסמים של דמי מור על שער מגזין ה- vanity fair בשנת 1991 הולכת וגוברת המודעות לצילום ההריון. בתחילה היה זה טרנד שתפס תאוצה בארה"ב בלבד אך לא חלף זמן רב לפני שצלמות שונות החלו לייצא אותו גם למדינות אחרות, כולל גם אלינו. ואכן, בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר נשים שבוחרות לתעד את ההריון שלהן באופן מקצועי- בצילומי סטודיו או בחוץ ובכך ליצור לעצמן ולמשפחתן מזכרת יפייפיה עוד משלב ההריון.

ואכן, צילומי הריון המבוצעים על ידי בעלת מקצוע טובה מנציחים בצורה מושלמת את היופי הטבעי של הבטן בהריון ואת הייחוד של גוף האישה בשלב קסום זה בחייה.

התחלות - סטודיו לצילום
צילומי הריון - סטודיו התחלות

באיזה שבוע נהוג להצטלם?

כאשר מדובר בהריון רגיל (עובר אחד) בד"כ מקובל להגיע בין משבוע 30לשבוע 34, אז הבטן גדולה מספיק והיפה ביותר. כמו כן בשלב זה הבטן עדיין לא יורדת בדרך כלל כפי שקורה לפני הלידה ולכן היא מושלמת לצילומים. בהריון מרובה עוברים ההמלצה היא להגיע בין שבוע 27לשבוע 29 מכיוון שכאן הבטן מתפתחת מוקדם יותר.


מהם טווחי המחירים לצילומי הריון?

טווח המחירים לצילומי הריון הנו רחב למדי ותלוי מאוד בזהות הצלמת ובמה שמקבלים במסגרת החבילה. בד"כ המחירים תלויים מאוד בזמן הצילום, במספר עיבודי התמונה שמתקבלים עם החבילה וכן בשאלה אם היא כוללת גם אלבום (גם בנושא האלבומים קיימת חלוקה לאלבומים דיגיטליים מעוצבים שנחשבים איכותיים יותר מול אלבומי כיסים). גם זהות הצלמת יכולה ליצור פער של מאות שקלים במחיר- לדוגמה:

צלמת בתחילת דרכה עשויה לגבות בסביבות 300 -400 ש"ח לחבילה בסיסית שכוללת שעה צילום עם 100 – 150 תמונות ו- 15 עיבודי תמונה ואילו צלמת מובילה עשויה להגיע גם ל- 700 ש"ח ויותר מכך עבור אותה חבילה. אצל צלמות מסוימות פער זה משתלם ואצל אחרות אין לו הצדקה.

חבילות גדולות יותר של שעתיים ויותר הכוללות גם אלבום ינועו בטווח מחירים של 600 שקלים אצל צלמת מתחילה (תלוי ברמת האלבום) ועשויות להגיע גם ל- 1500 שקלים אצל צלמות מוכרות- גם כאן הכל תלוי בזמן הצילום, ברמת האלבום, כמות הליטושים שמתקבלת ותוספות אחרות שקיימות בכל חבילה.

התחלות - סטודיו לצילום
צילומי הריון - סטודיו התחלות

בחירת צלמת

באופן עקרוני, על מנת לבחור צלמת מתאימה כדאי מצד אחד לבחון את איכות וסגנון הצילום של הצלמת ומנגד לבחון את חבילות הצילום שהיא מציעה. הצלמת הנכונה עבורך תהיה זו שמתאימה לך מבחינת איכות וסגנון ובמקביל תציע מחיר אטרקטיבי בהשוואה למתחרות.

שמרית אסף, התחלות