עבור לאתר אמהוּת - הכל על הריון ולידה

שלחו להדפסה

שבוע 40 להריון

פורסם: 13.07.2011
השבוע את רשמית מגיעה לתאריך הלידה המשוער שלך. ב 80% מההריונות, לידה מתפתחת בין עשרה ימים טרם יום המועד המשוער לבין עשרה ימים לאחר מועד הלידה המשוער (התל"ם שלך). כל הריון מסתיים עד תום שבוע 42, אז בדרך כלל השיליה הופכת "זקנה" מכדי להזין את התינוק, וההריון מסתיים באופן מלאכותי בזירוז לידה.

בשלב זה, את כבר בוודאי מומחית בשיטות לזירוז לידה – לעלות במדרגות, לצאת לטיולים ארוכים (רצוי, על פי האמונה הרווחת, לטייל יחפה ועל חוף הים), וכמובן סקס, שמסייע גם להתכווצות הרחם (בתנאי שמתרחשת אורגזמה נשית), וגם משחרר פרוסטגלנדינים – מזרזי לידה טבעיים, הנמצאים בנוזל הזרע. יש עוד שיטות רבות שנשים רבות מוכנות להישבע שהן עובדות – את מוזמנת להתעניין בהן ולנסות את כולן. בכל מיקרה – בסוף, גם את תלדי...


מה קורה עם התינוק שלך?

בשבוע 40 להריון כבר אין חדש עם תינוקך. הוא ממשיך לגדול בקצב איטי מאוד, ופרט לכך הוא כבר ממש מוכן לצאת לאוויר העולם...


בדיקות, טיפולים, סידורים...

בסוף שבוע זה, אם עדיין לא תלדי, ההריון שלך יהפוך להיות הריון בסיכון. זאת, מפני שהשיליה מזדקנת והסיכון להקלע למצוקה עוברית גדל לאחר שבוע זה. לאחר תום שבוע 40 ובחלוף תאריך הלידה המשוער, מקובל לגשת לניטור עוברי אחת למספר ימים, על מנת לוודא כי התינוק ממשיך להיות מוזן באופן מיטבי מן השיליה. במידה ויתעורר חשד כי ישנה בעיה או מצוקה – תישקל האפשרות ליילד אותך. כך, את ממשיכה לפגוש את רופא הנשים שלך מדי שבוע, ולעקוב אחר המצב הבריאותי שלך ושל התינוק שלך, כמו גם אחר מצב ההריון.

צפי בסרטון התפתחות העובר שבועות 28-37: